Eğitimin Trakya’daki Merkezi, Sönmez Akademi…

Hakkımızda

Sönmez Akademi 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir özel öğretim kursu olarak Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde kurulmuştur.  Bilgisayar, Yabancı dil eğitimlerinin yanında kuruluş amacı olan mesleki eğitim alanlarında da eğitimler vermeye başlamıştır.

Sönmez Akademi İş sağlığı ve güvenliği yasal mevzuatları kapsamında verilen Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışanların Mesleki Eğitimlerini Çerkezköy ve Çorlu başta olmak üzere Lüleburgaz, Kırklareli, Edirne, diğer tarafta ise İstanbul’un Silivri, Avcılar, Beylikdüzü ilçelerini de kapsayacak şekilde genişletmiştir.  Alanında kısa sürede bölgenin öncü firması olmayı başaran Sönmez Akademi, faaliyet alanlarını genişletmek üzere ilk büyümesini 2017 yılında mesleki yeterlilik belgelendirme alanına girerek başlatmıştır. Sönmez Akademi mesleki yeterlilik belgesi faaliyetlerinde Sönmez Belgelendirme markası adı altında günümüzde İnşaat Sektörü, Makine Sektörü, Metal Sektörü, Plastik Sektörü, Tekstil Sektörü, Ticaret Sektörü, Ulaştırma Sektörü olmak üzere Toplam 7 sektörde 29 branşta faaliyetlerine devam etmektedir.

Sönmez Akademi ikinci eğitim yatırımını ise yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı iş makineleri operatörlük kursu ile yapmıştır. Özel Sönmez Akademi İş Makineleri Operatörlük Kursu 2021 yılının mart ayında bakanlık onayı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Sönmez Akademi İş Makineleri Operatörlük kursu olarak kaldırma-yükleme-istifleme (forklift) eğitimi, personel yük yükseltici (manlift) eğitimi, elektrikli transpalet eğitimi, beko loder eğitimi, çekme araçları eğitimi, köprülü vinç (tavan vinci) eğitimi, itfaiye aracı operatör eğitimi, oto çekici kurtarıcı eğitimi olmak üzere 8 branşta G sınıfı operatörlük belgesi vermektedir.

Sönmez Akademi bir diğer eğitim yatırımını ise Çorlu bölgesinde Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitim merkezini açarak gerçekleştirmiştir. İş yerlerinde yasal zorunluluklar çerçevesinde alınması zorunlu olan temel ilkyardım eğitimlerini kaliteli eğitmen kadrosu ve nezih eğitim salonlarında öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Sönmez Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan eğitim salonlarında yerinde eğitim alma imkanı olmayan işletmelerin çalışanlarına fabrikalarında yada Sönmez Akademi Eğitim Salonlarında hizmet vermektedir.

 

Sönmez Akademi uzman olduğu ve faaliyet gösterdiği tek alan olan eğitim sektöründe sürekli gelişim ilkesine yaptığı iş birliği protokolleri ile de yeni bir boyut katmıştır. Bu bağlamda Yeni Yüzyıl Üniversitesi iş birlikteliğinde yapılan protokol çerçevesinde verilen eğitimlerin belgelendirme süreçleri Yeni Yüzyıl Üniversitesi kontrolünden geçerek sınavlarda başarılı olan kişilerin belgeleri e-devletlerine işlenmektedir. Güvenilir belge güvenilir kurumdan alınır sloganı Sönmez Akademi için buradan gelmektedir.

 

Sönmez Akademi kurulduğu ilk günden bu güne kadar sürdürülebilirlik ve kaliteli eğitim hedefiyle hizmetlerine devam etmektedir. İşte bu sebeplerden dolayı;

Eğitimin Trakya’daki Merkezi, Sönmez Akademi…